Ülker, E-spor’da Tüm Büyük Firmalara Örnek Oldu(Değerlendirme Yazısı)

https://www.youtube.com/watch?v=5iynw90XguI

Hem ülkemizde hem de dünyada hızla büyüyen e-spor camiasında ülkemizde  geçtiğimiz yıllarda profesyonel lige geçilmiş ve büyük takımlar çıkmaya başlamıştı. Geçtiğimiz yılın LoL Türkiye Büyük Finali Şampiyonu olan SuperMassıve de profesyonel ligde yarışan takımlardan birisi. Ancak burada SuperMassıve’in başarısı kadar önemli olan nokta ana sponsoru olan Ülker’in tutumu.

Daha önceleri Turkcell, Teknosa, Coca-Cola, Logitech gibi teknoloji ve gençlik ile ilgili firmalar e-spor takımlarına sponsor olmuş ve e-spor liglerine destek vermişti. Ancak Ülker gibi teknoloji ve oyun sektörü ile alakası olmayan bir bisküvi üreticisinin bu sularda yer alması ve bir takıma ana sponsor olması ilk olmuştu.

maxresdefault (1)

Ülker sadece geçtiğimiz senenin şampiyonuna sponsor olmakla kalmadı. Bununda ilerisine giderek gelecek hafta düzenlenecek olan LoL Türkiye Büyük Finali’nde SuperMassive’e destek için bir reklam filmi yayınladı. Yayınlanan reklam filminde sadece SuperMassive oyuncuları değil, sosyal medya ünlüsü Berkcan Güven’de oynadı. Profesyonel bir reklam ajansına çektirilen reklamda ‘as bayrakları’ capsleriyle sosyal medyada fenomen olan ‘dayımız’ da oynuyor. Ancak dayımız bu kez Türk bayrağı değil SuperMassive bayrağı asıyor.

Turkiyede-capslerin-en-meshur-adami-bu-kez-reklam-filminde-oynadi85830_0

Dikkat edilmesi gereken nokta ise Ülker gibi Türkiye’nin en büyük firmalarından birisinin e-spor takımlarından birisine ana sponsor olması ve bu takım için profesyonel bir reklam filmi çektirmesi. Ülker bu yaklaşımı ile ne kadar yenilikçi ve gençliği takip eden bir firma olduğunu göstermiş oldu. Bu sektörün büyümesi ve potansiyelinin farkına varılması için çok önemli bir gelişme. Reklamın televizyonlarda yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz bilinmiyor ancak televizyonlarda da yayınlanırsa Ülker’i ayrıca tebrik etmek gerekecektir. İnterneti, sosyal medyayı, e-spor’u ‘ti’ye almayıp değer verdiler çünkü.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up