LG G5 İncelemesi

Uncategorized

-Rakiplerine göre ilk günden itibaren daha uygun fiyatlı ve yüksek performanslı

-Metal kasaya sahip bir telefon ancak kasasında plastik oranı metalden daha fazla. Meal hissi bulunmuyor

-Arka tarafındkai kamera çıkntısı biraz fazla

Önemli bir tasarımsal değişiklik yaptı. G2 ile birlikte geçtiği arkadaki ses tuşları artık yan taraflarda bulunuyor. Onun alduğu yerde ise parmak izi okuyucu ve güç tuşu  yapmış.

-arka kapak açılmıyor. Yan tarafan tek kapak ile sim kart ve micro sdye ulaşaım imkanı var

-Performans diğer SP 820 telefonlar ile aynı

-Yaklaşık 35 derece sıacklığa ulabiliyor

-Ekran parlaklığı az. 350 çıktı. LG’den beklenmeyen bir durum. Ekranın rengi iyi 2K ekran bulunuyor

-Diğer amiral gemilerinden alınan bir özellik olan IR kumanda özelliği bunda bulunuyor.

-Type C USB bulunuyor

Kamera

16 ve 8lik iki kamera bulunuyor. 8lik ile 135 derecelik açıya izin veriyor. Geniş açı güzel çalışıyor. Video kaydederken bile geniş açıya geçilebiliyor. OIS var ve iyi çalışıyor.

  • Kamerası oldukçöa iyi. Fazladan bir keskinleştirme uyguluyor fotoğraflara. En iyilerin en iyilerinden olduğu için bu küçük deyaylar göze batyıyor. En iyi kamera değil ama iyi kamera. Diğer amerila gemileri daha iyi çekiyor.
  • Geceleri de aynı keskinleştirmeyi yaptığı için bulanıklığa neden olabiliyor. ALgoritmasının güncellemenmesi lazım.
  • HTC 10  daha iyi çekiyor.
  • ODaklama süresi çok çok iyi

-Anroid 6.0.1 ile çıkıyor. ARayüzde uygulama çekmecesi bulunmuyor. Alışmak gerekiyor. Eğer alışamazsanız kendi uygulama mağazasıdan 4.0.1 arayüzü bulunuyor. Eğer alışamazsanız oradan eskisini indirebilirsiniz. Arayüz eskisine göre sadeceleştirilnmiş.

Modüler

-Farklı modülleri var en çok dikkat eçekleni ses modülü ve kamera modülü. Yan tarafta tekli bir düğme bulunuyor. Modül değiştirirken pil çıkıyor. Keşke böyle olmasaydı. Bataryayı çıkartmak oldukça zor sıkı sıkıya bağlı. ALtının açılduığını anlamak oldukça zor.

HİFİ modülünde üst düzey ses elemanları ieçriyor. HİFİ modülü ile ses kalitesi çok arıyor. Kuendi içerseinden çıkan kulaklığı oldukça kaliteli.

  • Modüler değil ancak ek olarak 360 derece kamera ve VR gözlük var. VR gözlük çok küçük ve güzel ancak içeriye ışık alıyor ne yazık ki.
  • MOdüllerin LG G6’ya uyup olmayacağı belli değil. Acaba aksesuıralar buna özgü mü kalcak yoksa bi sonraki modelelre geilebilecek mi bilinmiyor.
  • modüller 180-190a satılımakta

Pili biraz az . HTC 10’dan biraz dah az kalıyor pili. Çıkarılabilir yapısından kaynaklanan bir şey bu büyük ihtimalle. Modül değiştirilerken telefonun kapanmaması için içerisine küçük bir pil konsa çok iyi olur. Pil çıkltığında güç tasarruf moduna alınamsı çok iyi olurdu.

Türkiye’deki kullanıvılar güncellemeler için bira zbekliyor.  Bu sade arayüz ile bu süre kısalıacaktır.

kendi mono hoparlörü çok iyi değil miktrofonu iyi

resmi fiyat 2200 e bulunaibliyor.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up