TBF 2016 Heyecanı Sona Erdi

Basın Bultenleri Haber Oyun

Her sene LoL tutkunlarını bir araya getiren yılın Türkiye bazında en büyük LoL etkinliği olan “Türkiye Büyük Finali” heyecanı bu sene de sona erdi

20160813_124632

TBF Sahne

“Elektronik sporlar” denildi mi ilk akla gelen oyunlardan, hatta ilk akla gelen şey diyebileceğimiz oyun olan League of Legends, her sene olduğu gibi bu sene de harika bir atmosfer ile karşımızdaydı. Ülker Sports Arena‘da gerçekleşmiş olan etkinliğe binlerce League of Legends tutkunu seyirci katıldı. League of Legends’ın ana renklerinden diyebileceğimiz kırmızı ve mavinin hakim olduğu ortamda ayrıca oyun için sanal ortamda yayınlar, videolar, yazılar ile içerik üreten ve League of Legends oyuncularının hayranlığını kazanmış bir sürü yayıncı, Youtuber ve bunlara ek olarak yaptıkları karakter canlandırmaları ile oyuncuların gözdesi haline gelmiş bolca  “Cosplayer” da bulunuyordu. Arena’da bulunan binlerce kişiye ek olarak “Twitch” ve “Lig TV” üzerinden ekranları başında yüz binlerce kişi de bu heyecana ortak oldu.

Kapı açılış saati 11.00 olarak belirlenen etkinlikte ayrıca uzun bir bilet kuyruğu da oluştu.Geri sayımın ardından sahneye çıkan Metin Türkcan ve Melisa Uzunarslan‘ın gitar ve keman şovunun ardından başlayan etkinlik “Murat Kosova’nın” oyuncuları ve koçları teker teker sahneye davet etmesiyle devam etti. Oyuncular’ın ısınması için verilen süre boyunca ipleri eline alan sunucu ve yorumcuların ardından 5 maçlık serinin ilk maçı başladı.

20160813_123326

TBF

Dark Passage 3 – 0 SuperMassive

 

Bu seneki Türkiye Büyük Finali’nde Bir tarafta Türkiye’nin en iyi LoL oyuncuları olarak gösterilen oyunculardan oluşturulmuş, lig başında iyi bir performans gösteremese de ligi birinci olarak tamamlamayı başaran SuperMassive, diğer tarafta ise 3 yıldır TBF’yi kazanan ve Elwind’in “League of Legends, Dark Passage’ın kazanması için yapılmış bir oyundur” sözlerini kanıtlamak isteyen ve “Naru”‘nun yokluğunda da başarılı olabileceklerini gösterme hırsına sahip lig ikincisi Dark Passage vardı. Dark Passage’ın 3 maçtaki ezici üstünlüğü ile beraber kupayı Dark Passage kaldırdı.

20160813_123056

Değerlendirme

Alt koridora yapılan, tekrardan eski takım arkadaşlarının yanına dönen “Nardeus” takviyesi ve ligin en iyi destek oyuncusu olarak gösterilen “Dumbledoge” ile beraber alt koridorda her daim bir üstünlüğe sahip olan SuperMassive’e, çoğu kişi tarafından kupayı alacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak “Caps” ve “Xerxe’nin olağanüstü performansları ile beraber kupanın sahibi Dark Passage oldu ve 4. TBF kupasını kaldırdı. Lig boyunca istediği performansa erişemediğini belirten ve ligin sonlarında kendini toparlayan orta koridor oyuncusu “Naru” ise “Caps” karşısında yeteri kadar performans gösteremedi. Lig boyunca her daim adından söz ettiren Dumbledoge ise oyunda pek etkili olamadı. Takım olarak çok daha iyi oynayan Dark Passage ezici bir üstünlük ile hak ettiği şekilde tekrardan şampiyon oldu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up