Spotify Yeni Özelliği ile Yolculuklarda Büyük Kolaylık Sağlıyor

Haber

Müzik stream servislerinin tüm dünyada yayılmasını sağlayan ve alanında dünya lideri olan Spotify, yeni eklediği özelliği ile yolculuğa çıkarken büyük kolaylık sağlıyor. Bu kolaylık aynı zamanda beyaz yakalı çalışanlar içinde bir sürpriz sunuyor.

58 ülkede 75 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’ın 20 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunuyor. İsveç’te kurulan dev her geçen gün kendisine yeni özellikler ekliyor. Kuzey yarım küre için yaz gelmişken de Spotify tatile çıkacaklar için bir kolaylık sağlıyor.

Müzikal OOO uygulaması ile devreye alınan  özellik sayesinde gideceğiniz yeri sisteme giriyorsunuz ve ‘ileri’ butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında OOO uygulaması, gideceğiniz bölgede popüler olan şarkıları ve sizin zevklerinizi göz önüne alarak size özel bir çalma listesi oluşturuyor. Bu çalma listesi sayesinde yolda dinlemek için gideceğiniz yere özel bir çalma listesi elinizin altında oluyor.

open-graph-default

Müzikal OOO ile birlikte sunulan tek özellik gideceğiniz yere özel çalma listesi oluşturma değil. Beyaz yakalı çalışanlar için de uygulamaya özellikler eklenmiş durumda.

Çalışanlar tatile çıkarken, valiz yapmak, havaalanına yetişmek gibi koşturmaların yanı sıra, bir de ellerindeki işleri tamamlamak telaşına düşüyor. “Ofis dışında” otomatik yanıt sistemini kurmak da tatil öncesi hazırlıklar içinde çalışanlar için son dakikaya kalan bir başka telaş. Spotify’ın yeni Müzikal OOO uygulaması  beyaz yakalı çalışanların bu son dakika telaşı artık keyifli bir müzik deneyimine dönüştürmeyi amaçlıyor. Bu yeni uygulama ile sadece tatile çıkanlar değil; e-posta atıp otomatik yanıt alanlar için de müzikal bir keşif başlatılmak isteniyor.

E-postanın “ofis dışında” otomatik yanıtını Spotify ile bir müzik deneyimine dönüştürmek için Öncelikle bu linki tıklayarak, Spotify’ın OOO/out-of-office sayfasına ulaşıyorsunuz. İlk yapmanız gereken Spotify hesabınızı bu uygulama ile eşleştirmek, sonrasında sayfa sizi hızlı adımlarla yönlendiriyor. Öncelikle, tatilinizi geçireceğiniz destinasyonu giriyor sonra e-posta adresinizi yazıyor ve seyahatinizin iş amaçlı mı eğlence amaçlı mı olduğunu seçiyorsunuz. Seyahatiniz eğlence amaçlı ise Spotify sizden dinlenme, macera ya da parti gibi modlardan birini seçmenizi istiyor.

1470047491_Spotify_OOO_2

Verdiğiniz bilgilere göre tatili geçireceğiniz yerin en popüler müzik listesini analiz eden Spotify, sizin için bir çalma listesi hazırlıyor. Daha sonra OOO/out-of-office mesajımı oluştur diyorsunuz ve tatilde olacağınız zaman aralığını da belirttikten sonra OOO otomatik yanıtınız oluşuyor.

Bu özelliğin iş dünyasında ne kadar popüler olacağı ve beyaz yakalı çalışanların kullanup kullanmayacağını ise bekleyip göreceğiz.

Microsoft bir çok kişiyi işten çıkaracak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up