Playstation 4 Neo ( 4K, 4.5) Kesinleşti

Basın Bultenleri Diğer Oyun

ps4k

Bir süredir Sony’nin Playstation 4 ve 5 arasında ara bir model çıkaracağı ve bu geçiş konsolunun 4K’yı destekleyeceği yönünde söylentiler internet aleminde dolaşıyordu.  Kimilerinin Playstation 4K, kimilerinin Playstation 4.5 diye adlandırdığı konsol, Sony tarafından “Playstation 4 Neo isim etiketiyle çıkarılacağı doğrulandı. Playstation 4’ün geliştirilmiş bir versiyonu olarak piyasa çıkmaya hazırlanan cihazı E3 2016’da ne yazık ki göremiyoruz. Sony’nin yaptığı açıklamaya göre cihaz daha geliştirilme aşamasında ve tanıtımı için henüz çok erken.

Yeni Playstation 4 Neo, Playstation 4 oyunlarını da çalıştırabilecek. Yani oyunların kendiliğinden 4K olması zorunluluğu yok. Cihaz, oyunları kendisi 4K’ya uygun bir hale getirecek.

Cihazın açıklanan özellikleri ise şu şekilde:

Ekran Alıntısı

  • 8 Çekirdekli 2.1 Ghz hızında çalışan Jaguar işlemci
  • 36 adet 911 Mhz hızında çalışan geliştirilmiş GCN işlem birimi içeren GPU
  • 8 GB GDDR5, 218 GB/s bant genişliğine sahip bellek

 

Giant Bomb‘a göre yeni konsol 399 $ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Yeni Playstation 4 Neo’nun alınmaya değer bir konsol olup olmadığını zamanı geldiğinde hep beraber göreceğiz ancak konsolda 4K oyun oynamak kulağa oldukça hoş geliyor.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up