İşte Yeni Xbox One S ve Özellikleri !

Basın Bultenleri Diğer Oyun

 

vertical xbox one s

Sony’nin Playstation 4 Neo hamlesi üzerine Microsoft boş durur mu hiç 😀 Hemen atağını yaptı, bugün E3’te düzenlediği bir tanıtım ile Xbox One S(lim)’i gün yüzüne çıkardı.

xbox one s boyut

Yeni konsol eski Xbox One’a göre %40 oranında daha küçük boyutlara sahip. Cihaz geliştirilmiş CPU ve GPU’su sayesinde 4K ve HDR desteği sunuyor. Yani bu şekilde oyunları daha canlı renkler ve bunun yanı sıra aydınlık ve karanlık arasında çok daha yüksek bir kontrast oranı ile oynayabileceğiz. Kısacası artık  çok daha canlı ve renkli bir oyun deneyimi bizi bekliyor. Cihaz daha önce konsollarda hiç de alışık olmadığımız bir şekilde 2 TB gibi çok yüksek dahili bir depolama alanı imkanı sunuyor. Son olarak size çok önemli bir haberimiz var 😀 Artık o tuğla gibi adaptör yok. Adaptör de kasanın içine sığdırılmış.

Ekran Alıntısı

Hatırlayacağınız üzere Xbox One sadece yatay bir şekilde konumlandırılabiliyordu. Dikey bir şekilde konumlandırabilmek gibi bir seçeneğimiz yoktu. Xbox One S ile beraber buna da bir çözüm getirmişler. Kutu içeriğinde bulunan bir aparat sayesinde konsolumuz artık yatay da durabiliyor.

kontrolcü

Cihazın kendisinde yapılan değişiklere ek olarak kontrolcü de unutulmamış. Kontrolcünün kavrama kısımları artık dokulu bu sayede  kontrolcü artık çok daha iyi bir kavrama hissine sahip. Kontrolcüye kablosuz desteğinin yanı sıra Bluetooth desteği de eklenmiş bu sayede Bluetooth’lu cihazlarla çok kolay bir şekilde bağlantı kurup oyunlarımızı oynayabiliyoruz. Bunlara ek olarak kontrolcüyü kullanabileceğimiz maksimum menzil de arttırılmış.

Konsol 399 $ fiyat etiketiyle ön siparişe açık durumda.

3 Comments

  1. Çok Yararlı bir paylaşım olmuş. Ellerine sağlık dostum 🙂

    Reply
    • Teşekkürler 😀

      Reply
  2. Pingback: Cıvata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up